еМагазин

Tag : персонал

Македонија

Ковид болни и меѓу медицинскиот персонал во Клиничка болница Тетово

Редакција
Како во претходните бранови на голем број заразени со Ковид-19, и сега има медицински лица од тетовската клиничка болница кои се болни поради коронавирусот. За...
Балкан

Црна Гора итно бара лекари од земјите во ЕУ и НАТО, здравствениот систем е пред колапс

Редакција
Црна Гора побара од Европската унија и НАТО итна помош во здравствените работници, кои ќе им помогнат во борбата против коронавирусот, бидејќи, како што рече црногорскиот министер...
Македонија

Дел од медицинскиот персонал на Заводот за кардиваскуларни болести во Охрид инфициран со Ковид-19

Редакција
Дел од лекарите и медицинскиот персонал од Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Св. Стефан“ во Охрид се заразени со британскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Инфективна клиника капацитетот е речиси исполнет, на помош пристигаат здравствени работници од неколку градови

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 4 нови, а вкупно хоспитализирани 96 пациенти. На кислородна поддршка се...
Македонија

Воено-медицински персонал и пулмолози ќе им помагаат на епидемиолозите и инфектолозите

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека воено-медицински персонал ќе им помага на епидемиолозите на терен. Тој додаде дека четири екипи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Техничкиот персонал на СЈО бара помош од меѓународната заедница, Пендаровски, Заев и Дескоска

Редакција
Стручниот, административен и помошно-технички персонал на СЈО иразува разочараност од недоволното внимание кое се посветува на прашањето за иднината на најголемиот дел вработени во ова...