еМагазин

Tag : солзавец

Свет

(Видео) „Војна“ на улиците во Хонг Конг: Демонстрантите се судрија со полицијата

Никола Осило
Полицијата за справување со нереди и демонстрантите се судрија денеска во Хонг Конг додека властите се обидуваат да ја стават ситуацијата под контрола во округот Јуен Лонг....
Балкан

(ВИДЕО) Мали инциденти на протестот во Солун против Договорот од Преспа

Редакција
Мали инциденти се случија за време на протестот што е во тек во центарот на Солун против Договорот од Преспа. Според локалните медиуми, мала група...
Балкан

(ВИДЕО) Со солзавец почна протестот во Солун против Договорот од Преспа

Редакција
Со грчки знамиња, со пароли дека Македонија е грчка, без партиски обележја и без бина и говорници, во Солун кусо пред 19 часот по локално...
Македонија

Роднина на еден од обвинетите за насилството во Собрание беше отстранета од судница оти носела солзавец

Редакција
Во Кривичниот суд на вчерашното рочиштето за настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија, кај роднина на еден од обвинетите судската полиција пронајде...