еМагазин

Tag : Африм Гаши

Македонија

Гаши по средбата со Заев: Поприфатлив е натпартиски заеднички кандидат за претседател на државата

Редакција
Лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши попладнево изјави дека денеска имале многу добра и плодна средба со премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев, а главна...
Македонија

Африм Гаши се откажа од „Беса“, ја формира „Алтернатива“

Редакција
Централното собрание на крилото во Беса предводено од Африм Гаши реши да формира нова партија по барање на членството да се прекине судскиот процес за...
Македонија

Тројцата пратеници на Беса на Африм Гаши порачаа дека ќе гласаат за уставните измени

Редакција
Тројцата пратеници од Беса кои припаѓаат на делот што за претседател го признава Африм Гаши, а не Биљал Касами, ќе гласаат за уставните измени. Како...
Македонија

Пратеници и членови на Беса на Фејсбук: Барањата се на Биљал Касами, а не на Беса

Редакција
Пратеници и членови на крилото на Беса на Африм Гаши на нивните Фејсбук профили објавија идентичен текст кој гласи: „Би ги замолиле медиумите да објават...