еМагазин

Tag : летање

Македонија ТОП СТОРИИ

Контролорите на летање нема да штрајкуваат

Редакција
Контролорите на летање го откажаа штрајкот најавен за на 25 и 31. декември, информираше денеска претседателот на Самостојниот синдикат на контролори на летање (ССКЛ), Александар...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Работите излегоа од контрола“: Твитер реакции за штрајкот на контролорите на летање

Редакција
Поради партиски вработувања, застарената опрема и лошите услови за работа, Струковиот синдикат на контролорите на летање најави штрајк на 12. октомври. Подршка доби и од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) „Виз ер“ со нови мерки за безбедност од корона вирусот: Патниците ќе мора да носат маски за време на летот

Редакција
„Виз ер“ најави дека од 1 мај воведува дополнителни мерки за хигиена за да обезбеди здравје и благосостојба на своите патници и членови на екипажот....
ЖИВОТ

УХМР: Ветерот во Скопје дуваше со брзина од 100 километри на час

Редакција
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираше дека ветерот што синоќа дувал во Скопје достигнал 100 километри на час. Ветерот предизвика рушење на фасади, летање на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз ер“: Нема промена на начинот на летање кон Велика Британија до декември годинава

Редакција
„Виз ер“ ги потсетува своите клиенти дека Велика Британија официјално ќе ја напушти Европската унија вечерва на полноќ, но информира дека правилата за летање кон...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Возењето велосипед е нешто најблиску до летањето – 16 јули светски ден на велосипедизмот

Редакција
Робин Вилијамс на прашање од wall street journal зошто толку многу сака да вози велосипед едноставно одговорил „затоа што возењето велосипед е нешто најблиску до летањето“. Па...
Бизнис

„ТАВ Македонија“: Од денеска почнува летниот распоред на летање

Редакција
„ТАВ Македонија“ информираше дека од денеска почнува летниот распоред на летање „Драги патници, од недела, 31-ви март, почнува летниот распоред на летање. Ве поврзуваме со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со „Виз ер“ летале пет милиони патници од Македонија

Редакција
„Виз ер“, водечката авиокомпанија во Македонија и една од најбрзо растечките превозници во Европа, слави пет милиони превезени патници со нивните ниско-буџетни рути од Македонија...