еМагазин

Tag : роденден

Македонија

Рама и го честита роденденот на Република Северна Македонија

Редакција
Срдечни честитки до премиерот Зоран Заев и до сите оние кои се бореа за овој историски ден, напиша на Твитер албанскиот премиер Еди Рама, по...
Забава

(Фото) Кој дојде на роденденот на Лила во „Скопски мерак“

Редакција
Водителката Лила Филиповска синоќа го прослави својот 47. роденден во друштво на пријатели и роднини. Забавата се одржа во „Скопски мерак“, а многу од нејзините...
ЖИВОТ

(Фото) Каква торта доби за роденден премиерот Заев?

Редакција
Премиерот Зоран Заев вчера наполни 44 години. Роден е во Струмица на 8 октомври, 1974 година. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Зоран Заев наполни 44 години: Неговиот роденден...
ЖИВОТ

Зоран Заев наполни 44 години: Неговиот роденден вест и во Грција

Редакција
Македонскиот премиер денеска наполни 44 години. Тој е роден на 8 октомври 1974 година во Струмица. Неговиот роденден е вест и во Грција, јавува дописникот...
Убава приказна

(Фото) Ибис Стајлс Скопје го слави првиот роденден

Редакција
Ибис Стајлс (Ibis Styles), светски познатиот и признат бренд на Акор Хотелс (AccorHotels), групација која е светски лидер за патување и стил на живеење, ја...
ЖИВОТ

(Фото) Како Мијалков го прослави роденденот

Редакција
Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков наполни 53 години. Роден е на 15 септември, 1965 година. Пејачката Аделина Тахири на својот Инстаграм профил објави...
Забава

(Фото) Новинарката Лупевска Созен го прослави вториот роденден на синот

Редакција
Новинарката Снежана Лупевска Созен денеска го прослави вториот роденден на синчето Микаил. „За среќно и безгрижно детство“, напиша Лупевска под фотографиите од роденденот. Среќен роденден...