еМагазин

Tag : смени

Бизнис

Смени во менаџментот на Жито лукс

Редакција
Жито лукс АД Скопје преку Македонската берза, известува дека со Решение од Централниот регистaр е спроведен упис на следните промени во органите на управување: Николаос...
Бизнис

Смени во менаџментот на Прилепска пиварница

Редакција
На ден 21.10.2020 година врз основа на поднесена оставка на лицето Благоја Спиркоски му престана функцијата член во Управен одбор на Прилепска пиварница АД Прилеп,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Метин Батак назначен за генерален директор на ТАВ Македонија, Алпер Ерсој заминува во ТАВ Грузија

Редакција
ТАВ Македонија, подружница на ТАВ Аеродроми, го назначи Метин Батак за генерален директор, ефективно од 1 октомври 2020 година, информираат од компанијата. Алпер Ерсој ќе ја напушти позицијата...
Локално

Комунална хигиена продолжува со подигање отпад во три смени секој ден во неделата

Редакција
Јавното претпријатие Комунална хигиена-Скопје информира дека во текот на изминатите 24 часа, нивите екипи собрале и транспортирале речиси 1.000 тони комунален отпад од подземните и...
Македонија

„Метлата“ ќе ги „подзамети“ директорите на 9 јули

Редакција
Во врска со најавената „метла“, премиерот Зоран Заев денеска информираште дека во вторник, на 9 јули, би можеле да се донесат и првите одлуки за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Спасовски, Шилегов, Бочварски, Манчевски, Зекири, Ременски „лоши“ за СДСМ, а за граѓаните?

Редакција
Неколку актуелни функционери се најдоа на удар на партиската „метла“ во СДСМ. Потпреседатели на СДСМ, повеќе не се Фросина Ташевска Ременски, потпретседателка на македонското Собрание, министерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Промени во раководството на ДУИ: Кои се новите секретари?

Редакција
Атила Реџепи за нов генерален секретар на ДУИ и Артан Груби за организациски секретар на партијата, се двете кадровски решенија за испразнетите партиски функции што...