еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

Редакција
Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање за
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хуманитарна трка од Струмица до Гевгелија за подигање на свеста за постоењето на ретката белодробна болест – Пулмонална хипертензија

Редакција
Хуманитарната трка за подигање на свеста за постоењето на ретката белодробна болест – Пулмонална хипертензија ќе се одржи на 23.12.2018, недела и ќе започне во
БАШ НИ Е ЌЕФ

МЕПСО вработи шест стипендисти – електроинженери

Редакција
МЕПСО денеска вработи шест стипендисти – електроинженери кои покажаа најдобри резултати на тестирањата на последниот оглас за вработување. Сите шест нови вработени се млади инженери
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новогодишен шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Редакција
По повод претстојните новогодишни и божиќни празници Силк Роуд Банка АД Скопје за корисниците на American Express картичките подготви вистинско новогодишно шопинг доживување. За прв
БАШ НИ Е ЌЕФ

Анима Мунди до општините поднесе предлог Програма за решавање на проблемот со бездомните кучиња

Редакција
Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ информираше дека во време кога проблемот со бездомните животни воопшто не е решен, ниту пак гледаат реален напредок
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бесплатен мотивациски семинар за млади и идни претприемачи – „Principles of success“

Редакција
Napoleon Hill School of Learning“ поддржана од Академијата за банкарство и информатичка технологија – (АБИТ) во рамките на Институтот за бизнис и менаџмент Хајделберг –
БАШ НИ Е ЌЕФ

Советот за етика во медиумите иницира формирање мрежа за справување со говорот на омраза во медиумите

Редакција
Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, денеска иницира формирање мрежа за справување со говорот на омраза
БАШ НИ Е ЌЕФ

Алсат М е добитник на наградата „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“

Редакција
Телевизијата Алсат М е добитник на наградата „Медиум промотер на новинарството како јавно добро“, која ќе го носи името на прерано починатиот борец за слобода на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва отворање на изложбата од ликовната колонија „Вевчански видувања 2018“ во НЛБ Галерија

Редакција
Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања, како и на Компанијата „ВИА“, вечерва (17 декември, понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Да престане врсничкото насилство! – Другаризацијата е начин на живот

Редакција
“Колку врсничкото насилство претставува проблем во вашата работа, училиште и воопшто во македонскиот воспитно-образовен процес?“; „Од каде потребата за врсничко насилство кај децата и младите?“;