еМагазин

Tag : држави

Свет

Неколку држави претпазливо почнаа да повлекуваат дел од мерките против корона вирусот

Редакција
Данска, Шпанија, Австрија и уште неколку други земји решија да почнат со подигање на ограничувањата и мерките кои беа воведени да се спречи ширењето на...
Македонија

Вучиќ во Скопје: Верувам дека ќе ги отстраниме шумовите во односите меѓу двете земји

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ, по инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски, изјави дека верува оти двете земји ќе ги отстранат шумовите кои постојат во претходниот...
Свет

Листа на најмоќни држави: На пиедесталот САД, Русија и Кина, Македонија не е рангирана

Никола Осило
Според најновата ранг листа, САД го задржаа првото место на најмоќни земји во светот во 2019 година, а на второ и трето место се Русија...