еМагазин

Tag : Пелагонија

Бизнис ТОП СТОРИИ

Гостиварска „Пелагонија“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за санација на свлечиштето Маврово-Галичник вреден 380.000 евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за санација на свлечиште на државен пат Р2238 делница Маврово – Галичник склучи договор со друштвото за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени акции од Пелагонија Струмица за два милиони евра

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 126 милиони денари или околу 2 милиони евра вчера на Македонската берза беа продадени 16.574 акции од Пелагонија Струмица. Акциите се продадоа...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Студентскиот дом Пелагонија како депонија: „Академските граѓани“ живеат во отпад

Никола Осило
Купишта ѓубре фрлано од прозорите во дворот на студентскиот дом Пелагонија во Скопје може да се забележи на фотографијата која се споделува на социјалните мрежи....
Бизнис

ЗК Пелагонија продава удели во неколку фирми, вредни 15 милиони евра

Редакција
Собранието на акционери на ЗК Пелагонија донесе одлука за одобрување на продажба на удели на Комбинатот во неколку фирми, извести Комбинатот преку Македонската берза. Станува збор...