еМагазин

Tag : природа

Е-излог ТОП СТОРИИ

Биди и ти еко-херојот на Timberland!

Редакција
Овој викенд Timberland Македонија ќе им овозможи на своите потрошувачи да партиципираат заедно со својот омилен бренд во глобалната кампања “Nature Needs Heroes” преку различни...
ЖИВОТ

„Ладна“ ве повикува: Ајде надвор! Ние направивме промена, направете и вие!

Никола Осило
Промената е двигател на целата природа, таа ги движи работите напред. Секоја промена води кон нови можности и предизвици, па затоа „Ладна“ реши да направи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕУ ја прави Куклица подостапна за посетителите и подобро го заштитува овој споменик на природата

Редакција
Амбасадорот на Европската унија, Самуел Жбогар и Постојаниот претставник на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Нарине Сахакјан, во Куклица го отворија новиот инфо-центар...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Поразително за човештвото: Голем дел од природата веќе е изгубена, а она што ни е останато, продолжува да се уништува

Редакција
Експертската група на ОН за биодиверзитет предупреди дека голем дел од природата веќе е изгубена, а она што ни е останато, продолжува да се уништува....
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Пролетна бајка во ресторан „Белојшки бисер“

Редакција
Ресторанот „Белојшки Бисер“ во Беловиште се наоѓа во непосредна близина на излетничкото место Петачко Водиче, на самиот пат кој води до Петачко Водиче од левата...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Лисец, од каде што половина држава ја имате на дланка

Редакција
Државата ни е преубава и почесто треба да се истражува. Не е доволно да се посетат само комерцијалните места, потребен е мал авантуристички дух, па...