еМагазин

Tag : скопјани

Локално

Се степале шестмина скопјани

Никола Осило
На 04.04.2019 во 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Смилевска“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Џ.(35),...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Скопјанецот“ Димитров, за грчките медиуми не сме веќе БЈРМ, сега сме само „Скопје“, а Македонците се „Скопјани“

Редакција
Портпаролот и пратеникот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, кој вчера како што пренесе дописникот на еМагазин од Солун, предизвика инцидент во грчкиот Парламент, не е...
Локално

Двајца скопјани агресивно се однесувале кон полицајци

Никола Осило
На 07.02.2019 година во 21,30 часот во Скопје, на булевар „Крсте Мисирков“, Џ.И.(49) и И.Ш.(37), двајцата од Скопје агресивно се однесувале кон полициските службеници, кои...
Локално

Двајца млади скопјани подведувале малолетничка на сексуални услуги

Никола Осило
Две лица од Скопје подведувале 17-годишна малолетничка на сексуални услуги. Осомничените ја присилувале и на давање сексуални услуги на други лица за што се стекнале...
Локално

Тројца скопјани претепале маж од крушевско

Никола Осило
На 25.10.2018 година во 12,50 часот  во Скопје, на улица „Никола Карев“ во влез на зграда,  настанало наршување на јавниот ред и мир со тепачка...
Локално

Кривична пријава за обид за убиство за двајца скопјани

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Б.З.(27) и З.Н.(27), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство...
Локално

Тројца скопјани тепале двајца полицајци

Никола Осило
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Б.(51), В.Н.(30) и А.Д.(26), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено...
Локално

Кривични пријави за тројца скопјани за напад на полицајци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против З.З.(32), Б.З.(32) и О.З.(51) сите од Скопје поради основано сомнение дека сториле кривично дело „Напад врз...