еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Фотографија на Атанасовски на листата на АФП за одбележување на 2018 година

Редакција
Фотографија на македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски се најде на листата на фотографии кои ќе ја одбележат 2018 година, во организација на компанијата „Никон“ и новинската агенција „Франс...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започна Летното бизнис патување за млади професионалци од дијаспората, се запознаа со работата на „Алкалоид“

Редакција
На 14-ти јули со посета на традиционалната Галичка свадба, заедно со претставници на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Birthright Macedonia, започна третото издание на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На Оревче денеска почнува првиот Филмски фестивал на плажа

Редакција
Првото издание на „Beach Film Festival” кое ќе се одржува од денеска до недела во Охрид свечено ќе го отвори хрватскиот филм „Осмиот комесар“. Филмот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Во Штип отворена Спомен соба на поранешниот претседател Глигоров

Редакција
Денеска во Штип беше отворена Спомен собата на првиот претседател на Македонија, Киро Глигоров. Сместена е во Општинскиот мултимедијален центар што го носи неговото име, а се...