еМагазин

Tag : МИОА

Бизнис

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на МИОА за набавка на автомобил вреден 22.600 евра

Редакција
Министерството за информатичко опшество и администрација по распишаниот тендер за набавка на автомобил склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје....
Македонија

Уапсен државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција
Државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахија е уапсен по налог на надлежен јавен обвинител од Јавното обвинителство за организран криминал...
Македонија

Jавниот сектор лани пораснал за над 3.300 вработени

Редакција
Министерството за информатичко општество и администрација денеска го објави Извештајот за вработени во јавниот сектор за 2018 година. Извештајот содржи информации за структурата на вработените...
Бизнис

Објавен предлог-текстот на Законот за висока раководна служба: Ќе спречува ли непотизам?

Редакција
Министерството за информатичко општество и администрација, го објави текстот на работната верзија на предлог Законот за висока раководна служба. Од денеска предлогот е достапен на...