еМагазин

Tag : никола тодоров

Македонија

Никола Тодоров сведочеше за „организаторите на настаните од 27 април“: Собраниските настани ги нарушија преговорите за широка коалиција

Редакција
Поранешниот министер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров на денешното сведочење за предметот „организаторите на 27-ми април” рече дека собраниските настани нанеле штета за сите,...
Македонија

Дескоска за информациите дека ќе си оди од правда: Не сум јас Никола Тодоров да ги шетам сите ресори

Редакција
Нема да се враќам во Министерството за образование. Не сум јас Никола Тодоров и да ги шетам сите ресори, рече министерката за правда, Рената Дескоска,...
Македонија ТОП СТОРИИ

До каде е предметот „Рентген“ на СЈО, во кој се гони Никола Тодоров

Редакција
Предметот заведен како „Рентген“ се уште е во фаза на истражна постапка во рамки на која се превземени повеќе дејствија, стои во најновиот извештај на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривичнa за поранешните министри Никола Тодоров и Панче Кралев

Редакција
Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство за организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против поранешните министри за образование Никола Тодоров, Панче Кралев...
Македонија

Апелација го врати предметот за дедото на Тамара од почеток

Редакција
Апелацискиот суд Скопје го врати предметот за случајот со дедото на малата Тамара на почеток. Љупчо Стојановски на 12 јули годинава беше осуден на казна...
Македонија

Тодоров: Во ВМРО-ДПМНЕ сега има три струи

Редакција
Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров за кого Централниот комитет на партијата побара да биде исклучен од партијата вечерва на гостувањето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тодоров едногласно исклучен од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош го исклучи поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, по препорака на Централниот комитет на партијата. Одлуката за...
Македонија

Тодоров бара средба во Општинскиот комитет Карпош за да ја каже својата страна

Редакција
Поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, за кој Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ побара да биде исклучен, преку својот Фејсбук профил бара средба во Општинскиот комитет Карпош...
Македонија

Никола Тодоров: Не се пронаоѓам во антизападно ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Никола Тодоров, поранешен министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и еден од главните функционери во партијата се игласи на својот Фејсбук профил. „Почитувани членови и симпатизери...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се причините: Сашо Мијалков и Никола Тодоров пред исклучување од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Централниот Комитет (ЦК) на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница побарал од матичните општински комитети да поведе дисциплинска постапка и да ги исклучат од членство Сашо Мијалков и...