еМагазин

Tag : штаб

Македонија

Игор Јанушев избран за шеф на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучил генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на претстојните предвремени парламентарни избори....
Македонија

Љупчо Николовски избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ

Редакција
На синоќешната 12. седница, Централниот одбор на СДСМ на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев, едногласно го избра Љупчо Николовски за шеф на изборниот...
Свет

(Видео) Убиен вработен во штабот на париската полиција откако заклал четири полицајци

Никола Осило
Вработен во администрацијата на штабот на полицијата во Париз е убиен откако претходно на работното место со нож заклал четири полицајци, од кои една е...
Локално

Му искршиле стакло од автомобилот пред штаб на политичка партија

На 05.05.2019 година околу 21.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Ново Село со тврд предмет било скршено стакло на автомобилот на Г.Ц....
Македонија ТОП СТОРИИ

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ: Имавме изборна кампања со низа прекршувања, а генерално мирен изборен ден

Редакција
Во првината реакција по изборниот ден, шефот на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев изрази огромна благодарност до граѓаните, до секој еден човек во државата,...
Македонија

(Фото) Силјановска го посети штабот на Пендаровски, кој ја пречека?

Редакција
Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова го посети штабот на противкандидатот во трката за претседател на државата, Стево Пендаровски. Информацијата, Силјановска ја сподели на Твитер: По вчерашнато...