еМагазин

Author : Редакција

Локално

Скопјанец почина по „тумбање“ на автопатот Гевгелија-Скопје

Редакција
На 19.07.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека на автопатот Гевгелија- Скопје, С.Г.(57) од Скопје управувајќи товарно моторно возило “Мерцедес“ со полуприколка “Шмитц“ изгубил...
Е-излог

(Фото) Нова кампања „Summer dreaming“ на Fashion&Friends

Редакција
Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште The Hamptons. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи за...
Е-излог

(Фото) Исклучителен матурски изглед со Aristoteli Bitsiani

Редакција
Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот...
Локално

Шестгодишно дете тешко повредено по удар од возило

Редакција
На 19.07.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Хиподром – Јурумлери, кај место викано „Дунек“...
Е-излог

(Фото) Продавница на италијанскиот моден бренд Replay се отвори во Skopje City Mall

Редакција
Италијанскиот моден бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница, која се отвори во Skopje City Mall. Продавницата се протега на...
Локално

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Редакција
На 19.07.2018 година во 13,40 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу...
Локално

Тешко повреден моторџија од Кочани

Редакција
На 19.07.2018 година околу 15,15 часот на улица „Славчо Стоименов“ во Кочани, Д.И.(40) од Кочани управувајќи скутер непозната марка се превртел на коловозот, информира МВР....
Е-излог

(Фото) Women’secret отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор

Редакција
Шпанскиот бренд за долна облека, костими за капење и додатоци Women’secret денес отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор. Девојките и жените од Македонија сега...
Е-излог

(Фото) Пролетта доаѓа полна со нови трендови од Springfield: Принтови, лесни материјали и многу боја

Редакција
Springfield ja започнува сезоната со комплетно редизајнирана продавница во Skopje City Mall која се отвора во среда на 21.03.2018. Изгледот на продавницата ги следи најновите...