еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Кривични пријави за двајца поранешни функционери од Агенцијата за управување со одземен имот

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С.(48), Л.П.(57), двајцата од Скопје, Н.Ф. од село Долно Свиларе, општина Сарај и Б.А.(35) од село Глумово, општина Сарај,
Локално

Штипјанец сакал да замени фалсификувани евра

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Х.Е.(28) од Штип поради постоење основи ан сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари”, информира МВР. На 17.08.2018
Локално

Крвава тепачка меѓу две девојки во кафана во Скопје

Никола Осило
На 15.10.2018 година во 03.29 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К.(37) од Скопје и Ј.К.(32) од Скопје, информира
Локално

Обвинителството отвори постапка против две лица за насилство во кафана во Драчево

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Лицата се осомничени
Локално ТОП СТОРИИ

Тетовчанец си ја убил сопругата и избегал

Редакција
Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал, информираше
Локално

Тетовка пријавила дека ја уценувал и физички ја нападнал полицаец со кого порано била во врска

Редакција
Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското одделение
Локално

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Редакција
Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10 метри
Локално

(Видео) Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Редакција
Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево, кој предавал во ОУ „Климент Охридски“, а лицето е во притвор од 30 дена, јавува телевизија „Стар“. „На 10.октомври
Локално

(Фото) Детали за сообраќајката во која тешко се повредени момче и девојка на мотор

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи на булевар Теодосиј Гологанов, кај Млечен ресторан, според очевидци момче и девојка на мотор се тешко повредени кога удриле
Локално

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Редакција
Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево меѓу возило „ситроен Ц4“ со тетовски таблички и мотор, на бул. „Митрополит Теодосиј Гологонаов“ кај Млечниот ресторан. Од МВР