еМагазин

Tag : актерка

Забава

Почина легендарната Милена Дравиќ

Редакција
На 79 години синоќа во Белград, почина легендарната српска и југословенска актерка Милена Дравиќ, пренесуваат српските медиуми. Таа почина после долга и тешка болест, а информација за...