еМагазин

Tag : гордана јанкулоска

Македонија ТОП СТОРИИ

Пресудата за Јанкулоска на 8 октомври, поранешната министерка плачеше при завршните зборови

Редакција
Пресудата за издвоената постапка за Гордана Јанкулоска за предметот „Тенк“ ќе биде соопштена на 8 октомври, соопшти денеска претседателката на Судечкиот совет Добрила Кацарска, по...
Македонија

СВР Куманово со кривична пријава против поранешната министерка Јанкулоска

Редакција
Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против Гордана Јанкулоска (43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...
ЖИВОТ

(Фото) Синот Петар и папагалот хит на Инстаграм-профилот на Јанкулоска

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија од синчето Петар и миленичето, кое покрај синот, е во центарот на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Јанкулоска после судење си замина со моторче и со наопаку ставена кацига

Редакција
Поранешниот директор на Агенцијата за спречување на перење на пари, Ване Цветанов објави фотографија од поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на мотор, но...
Македонија

Кривичен побара разрешување на Даштевски од Комисијата за заштита од дискриминација

Редакција
Основниот суд Скопје 1 во вторникот покрена иницијатива до Собранието на Република Македонија за разрешување на Александар Даштевски од претседателското место во Комисијата за заштита...
Македонија

Јанкулоска повторно на судење за набавката на луксузниот мерцедес

Никола Осило
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. На...
Македонија ТОП СТОРИИ

За да може Јанкулоска да го дои синот, рочиштата за „Титаник“ ќе траат до 18 часот и со паузи

Редакција
Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО на кој се присутни сите обвинети ќе продолжи во 13 часот. Судијата Осман Шабани даде пауза од еден час,...
Македонија

Јанкулоска се враќа во судница: Продолжува судењето за „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска и утре продолжува судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, а последната недела од август и судењата за...
Македонија

Јанкулоска се враќа во судница: Неделава продолжува судењето за предметот „Титаник“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје неделава продолжува судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Нови рочишта за „Титаник“ на СЈО се закажани за 16...
ЖИВОТ

(Фото) Јанкулоска објави фотографија со синот Петар

Редакција
На својот Инстаграм профил, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја објави првата фотографија од својот син, Петар. Таа повторно е облечена во дресот на...