еМагазин

Tag : сестри

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Колкави се платите на медицинските сестри, специјалистите и лекарите во јавното здравство

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил ги објави платите на здравствените работници. „Изминатите години силно инвестиравме во нашиот кадар. Токму здравствените работници се...
Македонија

4 медицински сестри од Штип во самоизолација, имале контакт со пациентка со коронавирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција информираше дека четири медицински сестри од инфективното одделение од Штип се во самоизолација, откако имале контакт...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца лекари и две сестри од кумановската болница позитивни на коронавирусот

Редакција
Двајца лекари и две сестри од кумановската болница се позитивни на коронавирусот, но се во стабилна здравствена состојба и се во домашна самоизолација, информира директорката...
Да помогнеме

На две сестри сирачки им требаат фустани за полуматура и матура

Редакција
Фондацијата „Стопли срце“ собира помош за две сестри сирачки кои се полуматурантка и матурантка, односно фустани за достојно да си ја прослават матурата. „Другарки и...
Локално

Медицински сестри се степале на Клиниката за кардиологија

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 08.20 часот било пријавено дека во Клиниката за кардиологија при комплекс клиники “Мајка Тереза“ поради претходно меѓусебно недоразбирање бил нарушен јавниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Универзитетската клиника по хируршки болести вработува 21 лице, плата до 27.028 денари

Никола Осило
ЈЗУ Универзитетска клиника по хируршки болести “Св. Наум Охридски” -Скопје објави оглас за вработување на 9 доктори на медицина и 12 медицински сестри на неопределено...
Бизнис

Клиничкиот центар вработува 14 стоматолози и сестри, плата до 30.700 денари

Никола Осило
ЈЗУ Универзитетски стоматолошки клинички центар Свети Пантелејмон Скопје донесе распиша оглас за вработување на осум доктори на стоматологија на неопределено време и шест стоматолошки сестри...