еМагазин

Tag : купување

Бизнис ТОП СТОРИИ

Нарачале технички апарат, добиле детска играчка – зголемен бројот на измами при онлајн купувњето

Редакција
Во последните три години интензивирано е купувањето онлајн, но зголемен е и бројот на поплаките, посебно во делот на нелегалната интернет продажба. -Најголемиот број поплаки...
Техно

Проверете каде купувате онлајн: Објавен првиот регистар на е-трговци

Редакција
Пандемијата отвори бројни можности за забрзување на растот на е-трговијата, но и бројни предизвици за е-трговците, информираат од Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ). „Сѐ...
Техно

Регионално истражување: 90 проценти од Македонците купуваат преку интернет-бесплатната испорака главен мотив

Редакција
Дури 90 проценти од корисниците на платежни картички во Македонија купуваат производи и услуги преку интернет. Од истите, 41 процент од потрошувачите купуваат онлајн неколку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пораст на онлајн купувањата: Најчесто се купува облека и спортска опрема

Редакција
Купувањето онлајн во државава и понатаму расте со забрзано темпо. Спроведената анкета во првиот квартал на 2019 година во државава во која испитаниците се изјаснуваат...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Fashion Group започна со Black Week, сите парчиња он-лајн на попуст од 20%

Редакција
Време е за големата Black Week шопинг-манија. Од денеска 26 па се до 28 ноември имате можност да бидете дел од Black Week на Fashion...
Бизнис

Граѓаните потрошиле 84 милиони евра преку електронски начин на плаќање

Редакција
Граѓаните од почетокот на годината потрошиле 84 милиони евра преку електронски начин на плаќање и со тоа има пораст од 26 проценти во однос на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Еуростандард банка одговори на Комерцијална банка во врска со купувањето

Редакција
Еуростандард банка АД Скопје денес ја извести Комерцијална банка АД Скопје во врска со нивното обраќање до нас за првичниот интерес за стекнување со нашите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комерцијална банка заинтересирана за купување на Еуростандард банка

Редакција
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза ја известува јавноста дека ја разгледува можноста за стекнување акции издадени од Еуростандард банка АД Скопје, поради што...
Техно

Над 400.000 граѓани купиле онлајн: Е-трговијата со пораст од 62%

Редакција
Анкетата направена во првото тромесечие на 2018 година во Македонија, покажува пораст на онлајн трговијата. „Во овој период нарачале/купиле онлајн 31,6% како процент од интернет...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Купи го лесно „фиат 500“: Моделите од семејството на „фиат 500“ со 0% учество

Редакција
Fiat Македонија започна кампања под мотото “Fiat Easy Buy”, која ви нуди единствени финансиски поволности за да набавите еден од новите модели на Fiat 500,...