еМагазин

Tag : изглед

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Храбри жени добија бесплатна трансформација на изгледот од дрогериите dm

Редакција
Стотици посетители вчера беа дел од настанот „DAYS of BEAUTY by dm“ кој се одржа во трговскиот центар „Капитол мол“ во Скопје, а повеќе од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Дрогериите dm подаруваат бесплатна промена на изгледот

Редакција
Дрогериите dm на сите заинтересирани им подаруваат бесплатна промена на изгледот со помош на најдобрите брендови шминка и под водство на реномирани мејк-ап артисти, на големиот настан кој ќе се...
ЖИВОТ

(Фото) Обвинителката Фетаи со „фам фатал“ изглед

Редакција
Познатиот шминкер и стилист Александар Дадар на неговиот Инстаграм-профил објави фотографија од обвинителката Фатиме Фетаи, која ја шминкал. „Тоа е тој став во комбинација од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Силјановска за коментарите за нејзиниот изглед: Не дека немам попривлечни фотографии во бикини, ама не прифаќам да бидам инспирација на мажите

Редакција
Невкусни се коментарите на јавноста во однос на физичкиот изглед на претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова, а најповеќе нејзината споредба со хрватската претседателка Колинда Грабар...
Македонија

Прво законски измени за изгледот на личните документи, потоа издавање со новото име

Редакција
Граѓаните ќе добијат лични документи со новото име, откако ќе се сменат законите и подзаконските акти кои го регулираат изгледот и употребата на личните документи на...
Забава

(Галерија) Мелита во новогодишно сексапилно издание

Редакција
Познато е дека Мелита обожава да објавува провокативни фотографии на нејзиниот Инстаграм-профил, па таква е и неодамнешната селфи-фотосесија. Нејзините следбеници ги почести со супер-сексапилни фотографии,...
Е-излог

(Фото) Исклучителен матурски изглед со Aristoteli Bitsiani

Редакција
Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот...