еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе си легне ли ВМРО-ДПМНЕ на брашното и без амнестија?

Редакција
Беа потребни само неколку лидерски средби за да почне разврската околу формирањето на Државната изборна комисија и референдумот за договорот за името меѓу Македонија и
МОЈ СТАВ

Компаниите на Анѓушев и Локвенец земаа пари од државата: Законски никој не ги спречува, но дали е етички?

Редакција
Медиумите, минатата недела објавија дека две компании на луѓе од власта добија финансиска помош од државата. „Макфакс“ обајви дека печатницата „Гинис“ на пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Трчи лажи“ демократија: Како референдумот од обврзувачки стана консултативен?

Редакција
Македонските граѓани навикнаа на манипулации од владејачките гарнитури без оглед на тоа дали се тие предводени од СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ, а најдобар показател за тоа
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Изборниот законик прв чекор, втор чекор промена на цензусот за успешност на референдумот?

Никола Осило
Владата покажа дека е подготвена на секакви чекори за да не ја прегазат роковите и да остане на ветувањата за спроведување рефрендум за промена на