еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Иванов или Нинџа: На кого му верува јавноста?

Никола Осило
Како да е сценарио од холивудски филм се развива судската разрешница за собраниските настани на 27 април во која како се ближи крајот на излагањето
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поскапувањето на „најевтиниот леб“ не е проблем за Владата, но ќе ги дотепа сиромашните

Никола Осило
Поскапувањето на лебот по правило носи поскапување и на останатите производи и опасност од зголемување на инфлацијата. Изјава на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека поскапел само
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ветрот и се насмеа на власта: Излезете надвор, во Скопје се дише

Никола Осило
Не поминаа ниту 24 часа откако власта поради аларматното загадување издаде препораки до граѓаните да седат дома, а во Скопје утрово ветрот го растера загадениот
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Зошто граѓаните ја изгубија довербата во СЈО?

Редакција
Последната анкета на телевизијата Телма и МЦМС покажа дека дури 53,3% од граѓаните немаат доверба во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), една од ретките институции во
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Циркузот со уставните измени продолжува, исклучените пратеници од ВМРО ДПМНЕ сега демек воздржани

Редакција
Вчера во Собранието поминаа два од нацрт – амандманите со кои ќе се менува македонскиот Устав, што е предвидено со договорот за името со Грција
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Скопјани и Тетовчани мазохисти, уживаат да се гушат во загадениот воздух

Петре Димитров
Пред некој ден читав дека илјадници граѓани во Австралија, во најголем број млади, протестирале оти нивната влада не прави доволно за да се справи со
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дваесет години „Големото уво“ прислушува: Откривањето почна со Црвенковски, ќе заврши ли со Заев?

Никола Осило
Речиси дваесет години Македонија континуирано ја тресат скандали со прислушување, што само покажува дека „Големото уво“ од 2000 година наваму никогаш не престанало да слуша
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Претходно гласен, денес молчи: Богоев да одговори што презема како градоначалник за да го намали загадувањето во Општина Карпош

Силвана Жежова
Едно од главните ветувања на градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев во неговата изборна програма е обезбедување на чиста и здрава вода за пиење и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Молиме Бога да не се стемни и да дувне ветер: Воздухот во Карпош и вечерва смрди и пече

Редакција
Општина Карпош останува една од најзагадените општини во Скопје. Секоја вечер, кога нема ветер вредноста на ПМ10-честичките е неколку пати над максимално дозволената граница од
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Мрчаторите“ од Фејсбук не дојдоа на отворениот ден во Цементарница Усје, да видат дека фабриката не може да работи без филтрите

Редакција
На отворениот ден во Цементарница Усје, која секоја сезона е на удар кога ќе почнат проблемите со загадувањето, не дојдоа „загрижените“ граѓани кои по цели