еМагазин

Tag : агенции

Бизнис

Задолжителен ПЦР тест ќе предизвика тотален колапс на секторот, реагираат туристичките агенции

Редакција
Не смееме да трпиме уште една огромна загуба доколку надлежните иституции донесат одлука да се влегува во државата со задолжителен ПЦР тест. Тоа ќе значи...
БЕСПАРИЦА

Туристичките агенции бараат да продолжи финансиската поддршка за плати и да се зголемат капацитетите во автобусите

Редакција
Туристичките агенции бараат итно продолжување на финансиската поддршка за плати, без изоставување на јануари и зголемување на капацитетите во автобусите. Во денешното соопштение тие наведуваат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Прв бесплатен агрегат за сите туристички агенции и нивните понуди

Редакција
Започна со работа првиот агрегат за туристички агенции „Кајак.мк“. Цел на проектот е да го олесни начинот на пребарување понуди за патувања до одредени дестинации,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка регистрира раст на цените на становите

Редакција
Во второто тримесечје од годината, цените на становите мерени преку хедоничкиот индекс растат со стапка од 5,8%, по падот кој беше присутен во претходните три...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се стави ли крај на измамите на туристите: Државата ја засилува контролата врз туристичките агенции

Редакција
Дали со најавените измени на Законот за туристичка дејност, државата ќе стави крај на измамите на туристите од страна на туристичките агенции, за кои бевме...
Македонија

СДСМ го мери рејтингот на десет можни кандидати за претседател на државата

Редакција
Централниот одбор на СДСМ ќе се одржи во петок, а дебатата за консензуален кандидат е во тек, одговори денеска на новинарско прашање премиерот Зоран Заев...
Македонија

Што пишуваат светските агенции: Договорот од Преспа е се уште актуелен и покрај неуспехот од референдумот

Редакција
Светските агенции во своите утрински извештаи му даваат забележлив простор на вчерашниот референдум во Македонија, оценувајќи дека Договорот од Преспа е се уште актуелен, и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишуваат светските новински агенции за референдумот во Македонија 

Редакција
Американската новинска агенција Асошиејтед прес пренесе од Скопје дека во Македонија се одржува пресуден референдум на кој граѓаните одлучуваат дали да одобрат географска одредница за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од Коордитавиното тело на „Заедно ЗА Европска Македонија“ не одговараат дали ангажирале Американци за кампањата за референдумот

Редакција
Од Координативното тело на коалицијата „Заедно ЗА Европска Македонија“ не одговараат на прашањата на еМагазин кои се агенции ги ангажирале за кампањата за престојниот референдум...