еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Таксист сакал да силува 22-годишна девојка од Скопје

Никола Осило
На 20.11.2018 година во 12,00 часот во Полициската станица Центар, Л.К.М.(22), пријавила обид за силување од такси возач на 18.11.2018 година околу 00,30 часот во
Локално

Утре се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Утре 23 ноември се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ со најдобри услови досега и најдобро подготвен мраз по светски стандарди. „Не очекуваат многу натпревари
Локално

28-годишен скопјанец со компјутерски криминал за три месеци заработил 20 илјади евра

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против С.Н.(28)
Локално

Загорено тенџере со месо вознемири станари во Аеродром

Редакција
Со две возила и седум пожарникари, Противпожарната единица на Град Скопје интервенираше на дојава од граѓани дека излегува црн чад и непријатна миризба од стан
Локално

Градот се подготвува за Нова година: Скопје ќе добие новогодишна населба Винтерленд

Редакција
Новогодишна населба на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните, ова
Локално

Со „Опел астра“ удрил во 11-годишно девојче во Скопје

Никола Осило
На 20.11.2018 година во 16.40 часот на крстосницата од улица „Кемал Сејфула“ и улица „Крсте Асенов“ патничко возило „Опел aстра“ со скопски регистарски ознаки, управувано
Локално

Нема крај на жртвите: Почина средношколецот кој беше прегазен на штипскиот булевар Гоце Делчев

Редакција
Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот „Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле Нехтенин”,
Локално

Дождот спас за плашицата во Охридското Езеро, но не и за загадувањето

Редакција
Врнежите од дожд што ноќеска го зафатија охридскиот регион ќе ја подобрат неповолната хидролошката состојба што резултираше со драстично намалување на нивото на водата на
Локално

ЕЛЕМ ќе му позајми пумпи на Хидробиолошкиот завод во Охрид, за да се обезбеди вода во Студенчишки канал

Редакција
Во врска со проблемот со загрозувањето на плашицата во Студенчишки канал, АД Елем информира дека како имател на водостопанска дозвола, го одржува нивото на езерото
Локално

(ВИДЕО) Страшна глетка: Масовен помор на плашица во Охридското езеро поради ниското ниво на кислород во водата

Редакција
Масовен помор на рибата плашица поради ниското ниво на кислород во водата и поради нискиот водостој на Охридското езеро е регистриран во водата на Студенчишкиот канал.