еМагазин

Tag : Шекеринска

Македонија

(ВИДЕО) Специјалци пред Шекеринска и Столтенберг демонстрираа боречки вештини

Редакција
Пред министерката за одбрана Радмила Шекеринска и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во касарната „Илинден“ припадниците на Полкот за специјални операции изведоа две...